Jumeik Tel (+37123999653) Email info@jumeik.lv

foto.jpg

Dažādi iepakojuma veidi diezgan bieži tiek izgatavoti no svaigas koksnes. Šāds materiāls var saturēt virkni ar mikroorganismiem – mikrobus, kāpurus un citus koksnes kaitēkļus. Šādu mikroorganismu klātbūtne iepakojumā var novest pie to iekļūšanas iepakojuma saturā, kā rezultātā kravai var tikt nodarīts neatgriezenisks bojājums.

Šīs problēmas rašanās kļuva par iemeslu speciālas dokumentācijas izstrādei un pieņemšanai, kas attiecas uz sanitāro un fitosanitāro apstrādi tādiem izstrādājumiem, kas izgatavoti no koksnes. 2002. gadā tika apstiprināts ISPM 15 standarts, kurā fiksētas normas, kas regulē koka iepakojuma starptautisko tirdzniecību.

Prasības, kas noteiktas ISPM 15 standartā, nosaka, ka, izmantojot koksni iepakojuma ražošanā, tā ir rūpīgi jānotīra no mizas, kā arī pareizi jādezinficē pret koka kaitēkļiem. Koka iepakojumam, kas starptautiskajos pārvadājumos Eiropas Savienībā iziet caur muitu, noteikti ir jāveic fitosanitārā apstrāde saskaņā ar standartos noteikto kārtību. Kokmateriālu iepakojums iziet rūpīgu muitas kontroli un atstājot Eiropas Savienības teritoriju, kā arī tiek pakļauts stingrai kontrolei, sasniedzot noteikto galamērķi.